Dede İsmail Hakkı Bey’in kurduğu, 1929 yılından itibaren İbrahim Bey ve kardeşlerinin devam ettirdiği TİRİTOĞLU günümüze kadar istikrarlı bir büyüme göstererek, sektöründeki lider kuruluşlardan biri olmuştur.

Firmamız, 83 yılın kazandırdığı tecrübe, güvenirlilik ve kalitesiyle sektöründe haklı bir saygınlığa ulaşmıştır. Ağabey ÖMER TİRİTOĞLU’nun öncülüğünde 90’lı yılların başından itibaren Tiritoğlu İnşaat Malzemeleri Ticaret Limited Şirketi olarak ticaret hayatına devam etmiştir. Yönetimimizin aldığı yenilenme kararları doğrultusunda, 2005 yılında anonim şirket yapılanmasına geçen firmamız, ismini TİRİTOĞLU Dizayn Yapı Malzemeleri A.Ş. olarak revize etmiştir.

Geçmişten aldığı gücünü bilgi ve rekabet kabiliyeti ile harmanlayan TİRİTOĞLU; geniş ürün yelpazesi, deneyimli kadrosu ve toplam 5000 m2‘lik kapalı satış alanı bulunan TİRİTOĞLU DİZAYN A.Ş., lüks ve nitelikli konut inşaatlarına imzasını gururla atan TİRİTOĞLU MİMARLIK MÜHENDİSLİK KONUT YAPI, iştiraki olduğu MAYA METAL LTD. ŞTİ. ile her geçen gün daha da ileri gitmektedir.

TİRİTOĞLU Dizayn Yapı Malzemeleri A.Ş. sektördeki lider konumunu sürdürmek ve marka değerini korumak adına sağlam ve dinamik yapısıyla faaliyetlerini sürdürecektir. Türkiye’nin ve sektörün gelişmesine katkıda bulunmak, kendi alanında sürekli ilerleyen bir organizasyon olmak için yenilik üretmeye, yorulmadan çalışmaya devam edecektir.

TİRİTOĞLU Dizayn Yapı Malzemeleri A.Ş. olarak, bireyler kadar işletmelerin de bazı değerlere sahip olması gerektiğine inanıyoruz. İş verimliliği, ekonomik performans kadar geçmişten miras aldığımız ve içinde bulunduğumuz tarihsel/kültürel dünyayı oluşturan değerler de bizim için hayatî öneme sahiptir.

İşbirliği içinde olduğumuz ve çözüm ortaklığı sunduğumuz firmalar ile ilişkilerimizde, karşılaştığımız çeşitli durumlarda aldığımız her kararı ve bunlarla ilgili kurumsal davranışlarımızı sahip olduğumuz değerlerin süzgecinden geçiririz. Gerek kuruluş içi iletişimde gerekse diğer kuruluşlarla olan ilişkilerimizde kurumsal kimliğimizin önemli bir parçasını oluşturan değerleri dayanak olarak alırız. Sektörel faaliyetlerimizle, geçmiş ve gelecekle bağımızla bir işletme olarak var olmamızın temelinde değer anlayışımız bulunur.

TİRİTOĞLU Dizayn Yapı Malzemeleri A.Ş. olarak kanunlara ve yasal düzenlemelere titizlikle uyarız ve bundan asla taviz vermeyiz. Müşterilerimize her zaman saygılı ve yararlı olmak için en uygun ürünü en iyi fiyat ve koşullarla temin etmeye çalışırız. Faaliyetlerimizde kendi kadromuzla olduğu kadar hizmet verdiğimiz firmalarla da takım ruhuna inanır ve başarıyı paylaşmayı tercih ederiz. TİRİTOĞLU’nda çalışan herkes kendi farkını ve yaratıcılığını işe yansıtır. Bizler, daima daha iyiye nasıl gideceğimizi düşünürüz.

Sahip olduğumuz ve korumaya özen gösterdiğimiz değerler, varlığımızın temelini oluşturur. Ve bazı değerleri ancak onlara sahip olanlar bilir.

• Kalite ve Güven
• Müşteri Odaklılık ve Karşılıklı Saygı
• Sürekli Gelişim ve Rekabetçilik
• Dürüstlük ve Adalet
• Takım Ruhu ve Eşitlikçilik
• Sorumluluk Bilinci

Tiritoğlu Ailesi’nin kökleri yüzyıllar öncesine dayanmaktadır. Hicri takvime göre 1192–1279 yılları arasında yaşayan Hüseyin Tiritzade Efendi, yaşadığı dönemde Ankara’nın sevilen şahsiyetlerindendir. Yaşadığı dönemin sosyal ve kültürel ortamı dikkate alındığında, ilim irfan sahibi olması, eğitimci yönü ve maneviyatı kuvvetli biri olması sebebiyle hem devlet erkânının hem de yöre halkının hürmet ettiği bir kişidir. Hayatını ilime adamış olan Tiritzade Hüseyin Efendi, birçok dervişin yetişmesine katkıda bulunmuştur. Ankara’da 85 yaşında vefat eden Tiritzade Hüseyin Efendi’nin, Samanpazarı yakınlarındaki Aslanhane Mahallesi’nde kendi adına yapılmış olan türbesi halen ziyaret edilmektedir.

Tiritzade Hüseyin Efendi’nin üçüncü göbekten torunu olan İsmail Hakkı Tiritioğlu 1929 yılında ticaret hayatına atılmıştır. 1929 yılından bu zamana kadar ticaretle uğraşan Tiritoğlu ailesinin, bir kolu olarak devam eden TİRİTOĞLU Dizayn Yapı Malzemeleri A.Ş. 83 yıllık tecrübesi, aile terbiyesi, güvenilirliği ve müşterilerinden aldığı destekle inşaat sektöründe hizmet vermeye devam etmektedir.

Ülkemizde, aile şirketlerinin, yaşamış olduğu en büyük handikaplardan biri olan kurumsallaşma sorununu aşan TİRİTOĞLU Dizayn Yapı Malzemeleri A.Ş. sektörde sayılı firmalar arasındaki yerini almıştır.

Kurulduğu tarihten itibaren, günümüze kadar güvenilirliği, satış sonrası desteği ve eğitim faaliyetlerine verdiği önemle, alanında bir marka haline gelmiş olan TİRİTOĞLU, müşteri memnuniyetini üst noktalara taşımayı başarmıştır.

TİRİTOĞLU Dizayn Yapı Malzemeleri A.Ş. inşaat malzemeleri alanında faaliyet gösteren lider markalarla kurumsal işbirliği yaparak, en yeni ve kaliteli ürünleri sektörün kullanımına sunmuş ve çözüm odaklı hizmet yaklaşımı sayesinde etkinliğini arttırmıştır.

Faaliyet alanlarını sürekli geliştiren TİRİTOĞLU Dizayn Yapı Malzemeleri A.Ş. inşaat malzemeleri, çatı kaplama ürünleri, ısı, ses ve su yalıtımı ürünleri ve yapı kimyasalları satışında uzmanlaşmıştır. ÇATIDER (Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği) ve İZODER (Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği) üyesi olan TİRİTOĞLU Dizayn Yapı Malzemeleri A.Ş. firmalara sunduğu ürün ve hizmetlerle sektörde lider firmalar arasındadır. Satış ve pazarlamasını gerçekleştirdiği ürünlerin kalitesi konusunda son derece hassas olan TİRİTOĞLU Dizayn Yapı Malzemeleri A.Ş.’de TSE belgesi olmayan hiçbir ürün satılmamaktadır.

Yapı sektöründe, özellikle yalıtım malzemelerinin üretim ve satışı konusunda deneyimli bir ekip tarafından kurulan Tipor, 2009 yılı itibariyle Ankara’daki üretim tesislerinde faaliyetlerine başlamıştır. Hasanoğlan Organize Sanayi Bölgesi’nde 8000 m2 kapalı, 8000 m2 açık alana sahip olan TİPOR, uzman kadrosu ve son teknolojiye sahip makina parkuru ile üretime başlamıştır.

Gelişmiş blok ve enjeksiyon makinaları, teknolojik alt yapısı, uzman kadrosu ve esnek üretim kabiliyeti sayesinde, Tipor tesislerinde taleplere uygun şekil ve ebatlarda EPS polistiren mamullerinin üretimi yapılmaktadır.